Tisk PDF
seznam článků
Měření degradace FV panelů
Ceny měření
Kontakty
Všechny strany

Měření účinnosti Fotovoltaických panelů přímo v solárním parku

Fotovoltaické panely – zdánlivě jednoduchá technologie, na kterou výrobci poskytují dlouholeté garance na výkon, technologie která Vám generuje zisk. Na základě růstu poptávky v několika posledních letech vznikají  nové výrobní závody, které pouze nakoupují montážní linky na klíč a svou produkcí zaplaví solární trh. Jejich fotovoltaické panely nejsou dlouhodobě vyvíjeny a testovány. Garance na výkon je však nastavena ve shodě s obecně daným standardem, tedy 25 let.

 

 

Výrobci si s tímto dále hlavu nelámou, protože málokdo bude posílat své fotovoltaické panely výrobci, aby se zjistilo, zda má či nemá svůj výkon FV panelů mimo deklarovanou garanci a na základě výsledku testu platit či neplatit náklady s tím spojené.

 

Deklarovanou garanci, Vám můžeme zajistit kalibrovaným multifunkčním přístrojem k ověření charakteristiky I-V. U fotovoltaických stringů a modulů, přímo na samotné stavbě FVE. Kalibrovaný multifunkční přístroj, je ideálním řešením pro běžnou i plánovanou údržbu fotovolatických parků i střešních systémů. S přístrojem nalezneme případné poruchy či problémy opravdu rychle, efektivně a intuitivně. Přistroj, provádí v terénu měření charakteristiky průběhu výroby energie a měření parametrů základních vlastností jednotlivých modulů nebo stringů.
Přistroj spolu s charakteristikou I-V u testovaného panelu porovnává také hodnoty jeho teploty a dopadajícího slunečního zářeni. Ze získaných dat se poté odvodí charakteristika I-V za standardních testovacích podmínek (STC), aby se mohla porovnat s nominálními údaji, které uvádí výrobce modulů a tím se okamžitě určí, zda tento testovaný string či modul odpovídá či neodpovídá deklarované kvalitě a degradaci.

V rámci testu též probíhá vizuální kontrola, která odhalí i závažnější problémy. Jedná se například o vnikání vlhkosti do solárního panelu, která urychluje průběh degradace výkonu, delaminaci, korozi a růst přechodových odporů mezi propojenými články.


Výsledný protokol vyjadřuje výsledky:
•    Měření výstupního napětí modulu/stringu až do 1000V DC
•    Měření výstupního proudu modulu/stringu až do 10A DC
•    Měření intenzity slunečního záření (W/m2) pomoci referenčního článku
•    Měření výstupního stejnosměrného a jmenovitého výkony modulu/stringu
•    Numerické a grafické znázornění charakteristiky I-V
•    Měření odporu soustav fotovoltaických modulů
•    Mechanický inklinometr k určení úhlu dopadu slunečního záření
•    Srovnáni se standardními podmínkami (STC 1000 W/m2, 25C)
•    Vyhodnocení výsledku test je OK / NO

Spolupracujeme též s předními energetickými auditory a soudními znalci v oboru, kteří pomohou určit Vaše finanční ztráty pro další reklamační řízení s dodavatelem technologie.  Pamatujte na fakt, že jeden vadný panel degraduje výkon celého stringu. To může v dlouhodobém důsledku znamenat velmi vysoké finanční ztráty.

Výsledky prozatím provedených měření ukázaly, že v českých solárních parcích je nainstalováno poměrně vysoké procento méně kvalitních fotovoltaických panelů. Investorům však bylo deklarováno něco úplně jiného.

 

Měření degradace fotovoltaických panelů  je ideálním řešením pro běžnou i plánovanou údržbu fotovolatických systémů. Případné poruchy či problémy v systému nalézáme opravdu rychle, efektivně a intuitivně.


seo temizlik sirketleri herbalife asma tavan svava salincak kurulum motor kurye ucuz tatil